CHATY PRUGGERN

Pruggern / Štajersko / Rakúsko

lyžiarske stredisko Schladming

Pri svahu
Chaty pre až 24 osôb
Sauna
Wi-Fi

Ubytovanie

Naše hodnotenie

*** / Domy v dvoch chatových dedinkách pri lyžiarskom svahu a lanovke v stredisku Schladming - Dachstein ponúkajú komfortné ubytovanie pre väčšie partie priateľov aj rodiny. Chatové ubytovanie pri svahu s vlastnou saunou, výhodnou cenou a výbornou polohou v Pruggern.

Poloha

Chaty Pruggern sa nachádzajú v dvoch komplexoch nad dedinkou Pruggern, asi 4km od centra. Areál Hüttendorf Dachsteinblick sa nachádza v nadmorskej výške asi 1.000m pri údolnej stanici lanovky na ploche asi 10.000m², areál Hüttendorf Pruggern kúsok nad ním (po ceste asi 1km) v nadmorskej výške asi 1.200m na ploche asi 24.000m² a tiež pri lyžiarskom svahu. Od chát je krásny výhľad na hory a údolie Ennstal. Najbližšia reštaurácia asi 500m od údolnej stanice lanovky.

Lyžovanie, skibus, skipas

Komplex Dachsteinblick je hneď pri údolnej stanici lanovky Galsterberg, uprostred lyžiarskej oblasti Pruggern, lyžiarska škola 100m (v chate 24). Komplex Pruggern je o niečo vyššie pri svahu vedúcom k stanici lanovky. Priamo v Pruggern je asi 20km zjazdoviek. Najbližšie svahy prepojených 4 kopcov strediska Schladming sú v Haus im Ennstal asi 9km, Schladming 14km. Viac o stredisku na lyžovanie Schladming.

Izby, apartmány

Drevené chaty majú kapacitu až 10-24 osôb, vlastnú saunu (okrem apartmánu APA), vybavenú kuchyňu, wifi pripojenie na internet. Chaty sú nefajčiarske - prosíme fajčiarov fajčiť vonku na terase. Pôdorysy chát vo fotogalérií.
 • Chalet 24-SEP – celkom 220m2, samostatná dvojpodlažná chata pre max 24 osôb sa nachádza v areáli Hüttendorf Pruggern. Má 6 spální, 3 kúpeľne so sprchou a WC, 1 samostatné WC, ďalšia kúpeľňa s 2 sprchami a saunou. Na prízemí je stube - spoločenská miestnosť asi 35m² s posedením, kachľovou pecou, DVD/CD prehrávačom, sat TV, wifi. Plne vybavená kuchyňa - elektrický sporák, rúra na pečenie, chladnička s mraziacim boxom, umývačka riadu, mikrovlnka, kávovar, toastovač, varná kanvica a pivná pípa (súdok možné zabezpečiť na mieste). Východ na slnečnú terasu s posedením a grilom. 2 spálne s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom (160x200cm), kúpeľňa s 2 sprchami a sauna. Na poschodí 4 spálne každá s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom 160x200cm, 3 kúpeľne so sprchou a WC. Centrálne kúrenie, čiastočne podlahové.
 • Chalet 24-SUB – celkom 2052, samostatná dvojpodlažná chata pre max 24 osôb sa nachádza v areáli Hüttendorf Dachsteinblick. Má 6 spální, 3 kúpeľne so sprchou a WC, 1 samostatné WC, ďalšia kúpeľňa s 2 sprchami a saunou. Na prízemí je stube - spoločenská miestnosť asi 35m² s posedením, kachľovou pecou, sat TV, wifi. Plne vybavená kuchyňa - elektrický sporák, rúra na pečenie, chladnička s mraziacim boxom, umývačka riadu, mikrovlnka, kávovar, toastovač, varná kanvica a pivná pípa (súdok možné zabezpečiť na mieste). Východ na slnečnú terasu s posedením a grilom. 2 spálne s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom (160x200cm), kúpeľňa s 2 sprchami a sauna. Na poschodí 4 spálne každá s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom 160x200cm, 3 kúpeľne so sprchou a WC. Centrálne kúrenie, čiastočne podlahové.
 • Chalet 24-UGO – celkom 234m2, pre max 24 osôb sa nachádza vo veľkej chate, ktorá pozostáva z 2 totožných zrkadlových chát so samostatnými vchodmi (každá dvojpodlažná pre 24 osôb). Má 6 spální s kúpeľňou so sprchou a WC (prízemie – 2 spálne s manž. posteľou + gaučom; 1. poschodie – 4 spálne po 2-4 lôžka s manželskou posteľou + gaučom), sauna v jednej z kúpeľní, 1 samostatná toaleta, prízemie s vchodom, sušičom lyžiarok, 50m2 miestnosť s kuchynským kútom – plne vybavený, el. sporák, rúra, chladnička, umývačka riadu, kávovar, mikrovlnka, bar s pivnou pípou, priestranná obývacia časť s posedením, krbom, sat TV, vstup na terasu s posedením a barbecue, centrálne kúrenie, pračka, wifi pripojenie na internet za poplatok. Pri komplexe Dachsteinblick a stanici lanovky, priamo v suteréne budovy je aj lyžiarska škola a prenájom lyžiarskeho vybavenia.
 • Chalet 12-SPA – asi 180m2, samostatná dvojpodlažná chata pre max 12 osôb sa nachádza v areáli Hüttendorf Pruggern, má celkom 4 spálne, 2 kúpeľne so sprchou a WC, 2 samostatné toalety, kúpeľňa s 2 sprchami, saunou a vírivkou. Na prízemí je veľká spoločenská miestnosť asi 30m² s posedením, sat TV, wifi, DVD/CD-prehrávačom, gauč, kachľová pec a vybavená kuchyňa - elektrický sporák, rúra na pečenie, chladniťka s malým mraziacim boxom, umývačka riadu, mikrovlnka, kávovar, varná kanvica, toastovač. Východ na slnečnú terasu s posedením a grilom. Kúpeľňa s 2 sprchami, saunou a vírivkou. Na poschodí sú 2 dvojôžkové spálne a 2 spálne každá s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom (160x200cm), 2 kúpeľne so sprchou a WC, 1 WC naviac. Centrálne kúrenie, čiastočne podlahové.
 • Chalet 10-PRU – asi 120m2, samostatná dvojpodlažná chata pre max 10 osôb sa nachádza v areáli Hüttendorf Dachsteinblick. Na prízemí predizba so sušičom na lyžiarky, stube - obývacia kuchyňa s posedením, kachľovou pecou, sat TV, vybavený kuchynský kút - elektrický sporák, rúra na pečenie, chladnička s menším mraziacim boxom, umývačka riadu, mikrovlnka, kávovar, toastovač; spálňa s manželskou posteľou a sprchou; toaleta. Na poschodí sú 2 dvojlôžkové spálne, 1 štvorlôžková spálňa (manželská posteľ a rozkladací gauč 160x200cm) so sprchou a WC. Sauna so sprchou a toaletou. Každá chata má centrálne kúrenie, wifi a pred chatou terasu s posedením a možnosťou grilovať.
 • Chalet 10-APA – apartmán na asi 110m2, tvorí len horné podlažie servisnej chatky, pre max 10 osôb sa nachádza v areáli Hüttendorf Pruggern. Má 3 spálne, každú pre 2-4 osoby s manželskou posteľou a dvojlôžkovým gaučom 160x200cm, 1 kúpeľňa so sprchou a WC, obývacia miestnosť s posedením so sat TV, wifi, kuchynský kút - elektrický sporák, rúra na pečenie, chladnička s malým mraziacim boxom, umývačka riadu, mikrovlnka, kávovar. Na spodnom poschodí je obchod, otvorený je však len v hlavnej sezóne v čase 8-10 a 15-19h, inak sa v chatke nikto nenachádza.

Stravovanie

Individuálne. Možnosť objednať donášku čerstvého pečiva. V servisnej chatke v časti Hüttendorf Pruggern je na prízemí malý obchod, otvorený v hlavnej sezóne.

Vybavenie hotela, ďalšie služby

Chaty Pruggern majú parkovanie zdarma, Wi-Fi pripojenie na internet za poplatok.

Šport, relax, wellness

Chaty majú každá vlastnú saunu, s výnimkou Chalet 10-APA.

Zábava, aktivity

Jedna z najdlhších prírodných sankárských dráh v Rakúsku (asi 7km) končí pri chatovom komplexe a stanici lanovky. Možnosť výletov na snežniciach alebo jazdy na saniach s konským záprahom.

Rodina, deti

Detská postieľka a detská stolička k dispozícii na vyžiadanie vopred, obmedzená kapacita.

Extra

Zviera povolené iba na vyžiadanie vopred za poplatok.

Doprava

Individuálna. Prístup k chatkám je možný celoročne aj osobným autom. V zime treba pribaliť snehové reťaze.

Cenník

Cena zahŕňa

 • prenájom chaty
 • využívanie vlastnej sauny (okrem Chalet 10-APA)
 • telefonickú asistenčnú službu
 • poistenie CK proti insolventnosti

Povinné doplatky

 • vratná kaucia € 600 /chalet 24-UGO, € 500 /chalet 24-SEP a -SUB, chalet 12, € 300,00 / chalet 10-12, € 200 /chalet 10-APA (platba na mieste)
 • miestne taxy podľa zavedenia miestnymi úradmi cca € 1,70 /osoba /noc (platba na mieste)
 • záverečné upratovanie € 150 /chalet 24, € 120,00 /chalet 12 a 10-PRU, € 80 /chalet 10-APA / pobyt (platba na mieste)
 • spotreba elektriny € 0,40 / kWh (platba na mieste)

Možnosť doobjednať

 • posteľnú bielizeň € 7,00 / osoba (alebo vlastná, na vyžiadanie, platba na mieste)
 • uterák / osuška € 3,00 / prenájom (alebo vlastné, na vyžiadanie, platba na mieste)
 • uteráky a osuška do sauny € 5,00 / prenájom (alebo vlastné, na vyžiadanie, platba na mieste)
 • župan € 5 /prenájom + vratná kaucia € 30 (v Dorf Pruggern, platba na mieste)
 • Wi-Fi pripojenie na internet (platba na mieste)
 • domáce zviera € 35,00 / týždeň (na vyžiadanie vopred, platba na mieste)
 • skipasy
 • komplexné cestovné poistenie

Zľavy, akcie, lastminute

Aktuálne akcie, prebiehajúce Firstmoment alebo Lastminute zľavy budú zohľadnené v kalkulácii a zaslané s ponukou ako odpoveď na rezerváciu.

Rezervácia

Dĺžka pobytu, nástup na pobyt

Štandardná dĺžka pobytu je 7 nocí. Nástupný deň je sobota. Ubytovanie je možné v deň príchodu od 16,00 hod. Chaty je nutné uvoľniť v deň odchodu do 10,00 hod. Počas sviatkov pobyt možný len na min. 2 týždne – Vianoce + Silvester. Skrátené pobyty možné len v okrajových termínoch sezóny, na požiadanie.

Kalkulácia ceny

Pre cenovú kalkuláciu vyplňte nasledovný rezervačný formulár: zadajte preferovaný termín, počet osôb, pri deťoch uveďte aj vek v čase pobytu a svoje kontaktné údaje. Ak máte špeciálne požiadavky, preferovaný typ stravovania, alternatívne termíny, ktoré Vám vyhovujú, máte záujem o viacero izieb, objednanie dopravy a pod., uveďte tieto informácie do poznámky. Na základe uvedených parametrov obdržíte aktuálnu cenu s kalkuláciou a informáciu o postupe, ako rezerváciu záväzne potvrdiť.
Termín pobytu od: do:
* Polia označené hviezdičkou sú povinné. Do poznámky uvádzajte ďalšie informácie, napr. požadované zloženie izieb, alternatívne termíny pobytu, typ stravovania ...
Rezervácia je nezáväzná, na jej základe obdržíte cenovú ponuku podľa zadaných parametrov. Rezervácia sa stáva záväznou až po potvrdení cestovnou kanceláriou a úhradou zálohy zo strany klienta. Viac informácií k pobytom s CK Reny Travel nájdete na stránke Klientsky servis.

Mapa

mapa Chaty Pruggern, Pruggern

Ďalšie hotely a apartmány v stredisku -› ubytovanie Schladming

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost