Mesto Rómea a Júlie

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Verona

Históriou presýtené mesto Verona mnohí nazývajú "Malý Rím". Práve bohatý výskyt pamiatok, z významných období vývoja mesta, zaistil Verone zápis do zoznamu svetového dedičstva. Verona sa stala kozmopolitnou križovatkou. Najväčší nával turistov zaznamenáva mesto Rómea a Júlie v lete, kedy ožíva dvetisíc ročná aréna (dnešná významná operná scéna) tónmi svetových operných diel. Mnohé svadobné cesty smerujú sem, do mesta zamilovaných, ktoré zvolil pre účinkovanie svojich postáv dramatik William Shakespeare. Mesto prekypuje romantikou a dramatičnosťou. Veď posúďte sami, pár dní v meste vás poznačí atmosférou dávnych čias, stačí už len zvoliť vhodné ubytovanie s výbornou kuchyňou a zážitok sa priblíži k dokonalosti

Mesto Verona

Mesto mnohých významných osobností akými boli napríklad pápež Lucius III. či Urban III., maliar Pablo Veronese, hudobný skladateľ Antonio Salieri a i. Pokiaľ vás láka čaro architektúry, nemali by ste obísť námestie Piazza Bra, Piazza dei Signori, Piazza Erbe, amfiteáter Arena di Verona, stredoveký Palazzo del Comune a mnoho ďalších. Pre obdivovateľov Williama Shakespeara stojí za zmienku, že sa tu nachádza Casa dei Giulietta, teda dom, v ktorom podľa Shakespearovej predlohy bývala Júlia. Od balkónu domu, pod ktorým stojí socha Júlie, vedie ulička až k námestiu, ktorú turisti oblepujú papierikmi s odkazmi a svojimi tajnými prianiami. Návštevu Verony je možné spojiť aj s výletom k neďalekému jazeru Lago di Garda (30 km). Ideálny program pre svadobnú cestu!

Fotogaléria

Stručný turistický sprievodca

Verona známa ako mesto lásky, je jedným z najnavštevovanejších miest v Taliansku a vďaka historickému dedičstvu je považované za jedno z najkrajších miest severného Talianska. Len pred niekoľkými rokmi bolo mesto Verona zaradené na zoznamy svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Argumenty boli prosté, urbanistická štruktúra a architektúra, Verona je skvelým príkladom mesta, ktoré sa vyvíja nepretržite už vyše dvetisíc rokov. Z každého obdobia vývoja mesta sa dochovali prvotriedne umelecké skvosty.

Verona je rímske mesto, založené Rimanmi v prvom storočí pred naším letopočtom. Medzi významné pamiatky patrí amfiteáter, ktorý v minulosti slúžil ako aréna kde súperili otroci na život a na smrť, dnes v priestoroch Arény Verona nájdeme svetovo preslávené operné divadlo. Staroveké mestské brány sa zachovali v plnej kráse, oblúk Gavi, kamenný most Ponte Pietra a ďalšie zachovalé pamiatky prispeli k pomenovaniu Verony - Malý Rím.

Shakespeare neumiestnil špičkových milovníkov Romeo a Júliu do Verony náhodne, naopak mal na to dobrý dôvod. Tiež ďalšie dve diela tohto dramatika sa odohrávajú vo Verone: Skrotenie zlej ženy a Dvaja šľachtici z Verony. Z mesta srší romantika, dramatické prostredie bolo mestu vlastné po celé stáročia. V 3. storočí pred naším letopočtom bola Verona rímskym obchodným centrom so starými bránami, centrálnym námestím Piazza delle Erbe, nad ktorými dominovala veľká rímska aréna. Stredovekej Verone vládol rod della Scala, ktorý sa pričinil o rozkvet umenia ale aj nevídanej tyranie.

Verona sa v roku 1815 stala rakúskym mestom. Rakúšania vytvorili z Verony jednu zo svojich štyroch hlavných pevností v Taliansku. Vnútri mesta postavili veľké vojenské komplexy, vrátane impozantného Palazzo Barbieri. Budova bývalých kasární sa neskôr premenila na veronskú radnicu.

Počas druhej svetovej vojny sa Verona stala fašistickým centrom, ktoré zohralo tragickú úlohu v deportácii talianskych Židov do koncentračných táborov. V súčasnej dobe je mesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a stáva sa kozmopolitnou križovatkou, kde najväčšie operné hviezdy šíria prostredníctvom umenia porozumenie a kultúrnosť medzi ľudí.

Začiatkom 19. storočia, vplyvom nábožensky založených rodín Verony, vznikla na vŕšku nad mestom na Piazza Cittadella svätyňa zasvätená Panne Márii Lurdskej (Santuario Madonna Di Lourdes). Za druhej svetovej vojny sa svätyňa stala väzením pre mnoho talianskych väzňov. Nová svätyňa nepoškvrneného počatia bola vysvätená v roku 1964. Vnútro zdobia vzácne obrazy rímskeho maliara Aronne Del Vecchio. Dnes svätyňa predstavuje pre mesto Verona požehnanie, pre návštevníkov miesto odpočinku a nádherných výhľadov na mesto a miesto modlitby pre všetkých.

Linky, odkazy Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost