V harmónii s prírodou

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Rosolina Mare

Chystáte sa počas prázdnin podniknúť niečo pre svoje zdravie? Dáme vám dobrý tip - vyskúšajte dovolenku v Rosolina Mare, kde voda, vzduch a zem tvoria čistú jednotu a vtiahnu vás do víru bytia v harmónii s prírodou. Príjemná klíma v tieni borovíc, všade navôkol voda vzduch presýtený vlhkom a soľou pôsobia blahodárne na dýchacie cesty. Kúpanie v mori je známa kúpeľná procedúra - thalassoterapia. Celodenný pohyb po jemnom piesku na boso vás vyladí na frekvenciu Zeme a navyše vykoná blahodárny píling chodidiel. Vyhlásená stredomorská kuchyňa bude iba čerešničkou. Takýto pobyt plný zdraviu prospešných aktivít a terapií, by nám mali naše poisťovne aspoň čiastočne preplácať, čo poviete? Zoberte so sebou aj deti, budú vám vďačné za bezprostrednú zábavu, ktorú vytvárajú miestni animátori.

Letovisko Rosolina Mare

Menej známe letovisko Rosolina Mare sa nachádza až za benátkami na úzkom a tiahlom polostrove, ktorý je orientovaný zo severu na juh. Jedná sa o 12 km dlhý a 1 km široký piesočnatý val, ktorý vytvorilo more a rieka Pád, ktorá neďaleko odtiaľto ústí do mora deltou. Tak vzniklo zaujímavé prírodné prostredie s množstvom bažín, vodných rastlín, živočíchov a vtákov. Výlety do lagúny na loďke alebo bicyklom pripomenú aké je dôležité žiť v harmónii s prírodou. Pre milovníkov mora a slnka, je k dispozícii široká pláž z jemného piesku, na ktorej to žije športom a zábavou. Bezpečné more s pozvoľným vstupom je ideálne pre malé deti. Animačné programy organizované na pláži zabavia malých i veľkých.

Fotogaléria

Pláž

  • 9 km dlhá pláž rozprestierajúca sa medzi Jadranským morom a lagúnou pádskej delty
  • jemný zlatistý piesok
  • široké pobrežie, po celej dĺžke lemované hustým borovicovým lesom
  • pozvoľný vstup do mora
  • čistá, priezračná voda
  • jemne sa zvažujúce morské dno
  • pláže prevažne platené, zariadené, ale dajú sa nájsť aj neplatené (taktiež udržiavané – každý deň upratované)

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 730 km, B. Bystrica 934 km, Košice 1.036 km
Najbližšie letisko: Benátky 80 km
Železničná stanica: Mestre (časť Benátky) 64 km
Autobusová: sezónna kyvadlová autobusová doprava do Talianska od CK Reny.
Medzinárodné autobusové linky do Benátok.

Aktivity

okrem klasického plávania, opaľovania a plážových športov (volejbal, stavby z piesku, jogging, vytrvalostný beh a i.) si tu možno vyskúšať windsurfing, volejbal, tenis, zapožičať si rýchlostný čln, vodný bicykel, prihlásiť sa na kurz plachtenia, vziať deti na minigolf, požičať si bicykel alebo koňa k dispozícií sú aj viaceré plne vybavené detské parky, rovnako tak aj malý vodný park s bazénom a tobogánom

Rodina / deti

Turistické stredisko Rosolina Mare je vhodným priestorom pre deti. Okrem jemne sa zvažujúceho plytkého mora s piesočnatým dnom sa tu môžu šantiť na širokej a dlhej pláži, stráviť chvíle s rodičmi budovaním pieskových hradov, zapojiť sa do rôznych plážových loptových hier, prechádzať sa bujnými borovicovými lesmi a užívať si čerstvého prímorského vzduchu, ktorý si veľmi pochvaľujú návštevníci trpiaci respiračnými problémami. Pre akčnejších je možnosť zapožičania člnov, lodí, vodných bicyklov, bicyklov, či koní, na ktorých sa dajú podniknúť nezabudnuteľné rodinné výlety. Mnoho zaujímavých ponúk sa dá nájsť aj v susedných strediskách (vodný park Idrofollie v Chioggii, Mirabilandia neďaleko Ravenny a ďalšie)

Nočný život / zábava

Rosolina Mare je destináciou, v ktorej si príde na svoje každý návštevník. S príchodom tmy sa rozžiaria svetlá mesta a začína rušný nočný život. Vďaka vhodnej polohe a susedstvu s ďalšími dovolenkovými strediskami nuda ostáva bokom.

Výlety

Benátky – mesto kanálov, palácov a svetiel. Okrem mnohých významných kultúrnych pamiatok a historických budov tu možno navštíviť aj zaujímavú židovskú štvrť Ghetto, či Arsenale – sídlo svetovo známeho berlínskeho Bienále.

Chioggia – okrem špecifického koloritu mesta, pripomínajúceho Benátky (množstvo kultúrnych a historických pamiatok, monumentov, často navštevované významnými umelcami, ktorí tu čerpajú inšpiráciu) tu nájdete aj vodný park Idrofollie s bazénmi, vírivkami, lagúnou, širokým spektrom hier pre deti a ich rodičov, rôznymi športovými aktivitami a občerstvením.

Mirabilandia – zábavný park neďaleko Ravenny. Od Rosolina Mare je vzdialený cca 100, ale zážitok stojí zato. Po zaplatení vstupného (34 eur/ dospelá osoba, 28 eur/ dieťa, zdarma/ dieťa do 100 cm) máte všetko jedlo zdarma, prípadne tzv. rodinná vstupenka – 2 dospelí a 2 deti za cenu 118 eur) Lístky platia na 2 celé dni.

Padova – padovské prostredie neinšpirovalo len Williama Shakespeara pri tvorbe jednej z jeho hier Skrotenie zlej ženy. Toto mesto je povestné aj jednou z prvých založených univerzít na svete (1222), mnohými architektonickými a kultúrnymi pamiatkami, významnými osobnosťami, ktoré tu pôsobili a množstvom kultúrnych inštitúcií (múzeá, galérie).

Stručný popis, turistický sprievodca

Rosolina Mare je rekreačné turistické stredisko situované cca 65 km na juh od Benátok. Nachádza sa v provincií Rovigo. S pevninou ho spája len úzky pás, všade naokolo sú vody – more, lagúna, kanály, rieky,... Vášniví rybári si tu nájdu aj viaceré rybníky prispôsobené na chov a lov rýb. Vďaka vlhkému prímorskému vzduchu, v kombinácií s dlhými hustými borovicovými lesmi, sa tu dá uniknúť pred sparnom a páľavou slnka a ukryť sa v tieni pod korunami mohutných stromov. Domáci obyvatelia dbajú o ochranu a udržiavanie životného prostredia, preto Rosolina Mare patrí medzi jedno z mála stredísk, v ktorom stále existuje maqius – typ netradičnej stredomorskej rastliny.

Čerstvý a zdravý vzduch akiste prospieva aj neďalekej botanickej záhrade (Giardino botanico), ktorá je od Rosolina vzdialená cca 5 km. Vzhľadom na svoju širokú ponuku patrí medzi vyhľadávané a často navštevované turistické atrakcie.

Pre nadšencov športu Rosolina Mare ponúka čisté more na plávanie a vodné športy, rozsiahle pláže s jemným pieskom, na ktorých sa dajú hrať rôzne loptové hry, spoločné aktivity (ako napr. joga, budovanie pieskových stavieb a i.), taktiež sa tu dajú prenajať lode, člny, vodné bicykle, normálne bicykle alebo kone, ktoré sú obľúbeným spoločníkom na potulky po okolí.

Každý pondelok a štvrtok môžete navštíviť trhy a nakúpiť si čerstvé ovocie, chýbajúce oblečenie, delikátne vína, či rôzne darčekové predmety pre najbližších. Pokiaľ sa vám „domáce“ prostredie zunuje, odporúčame navštíviť romantické Benátky, Padovu, Terst, susednú Chioggiu, prípadne vziať deti do zábavného parku v Miralandii. Po večeroch sa rozsvietia a ožijú mestské promenády, ulice sa zaplnia ľuďmi, a vy si môžete vybrať, či máte chuť na relaxačnú prechádzku, kvalitné vínko, taliansku pizzu, vychýrenú zmrzlinu alebo dáte prednosť živej hudbe, tancu a víru zábavy.

Podujatia, eventy

Začiatkom leta sa zvykne konať Wind Festival – dvojdňové zhotovovanie a púšťanie šarkanov pozdĺž dlhej pláže, pre deti a dospelých.

Fórum / referencie

Boli ste na dovolenke v Rosolina Mare a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať letovisko Rosolina Mare.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost