Lyžiarske stredisko POĽANA

telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@reny.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
Navigácia: Lyžovanie > Slovensko > Poľana

 
Hodnotenie strediska rating (3/5*)
lyžiarske stredisko  Poľana lyžovanie Poľana

Lokalita

Slovensko / kraj Banská Bystrica / okres Detva / región Podpoľanie / Hriňová
Zemepisné súradnice : 48°37'28.6"N 19°27'49.4"E
Nadmorská výška: Poľana ( 1.184 - 1.320 m n. m. ) / Poľana

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Poľana sa nachádza v pohorí Poľana, 45 km na severovýchod od mesta Zvolen, 12 km na severozápad od mesta Hriňová. Pod vrcholom Poľany sa nachádza lyžiarske stredisko vhodné pre začiatočníkov a menej náročných lyžiarov, osobitne pre rodiny s deťmi. Poľana je prístupná výlučne osobným autom, v zime je potrebné použiť reťaze. Cesta je udržiavaná a vyhŕňaná, ale v prípade návalu snehu je zjazdnosť náročná.

Zjazdovky

Lyžiarske terény majú juhozápadnú orientáciu. Nadmorská výška svahov je 1.184 - 1.320 m n. m. pri dobrej viditeľnosti poskytuje vrchol Poľany nádherné scenérie okolitých hôr a výhľady až do ďalekého Maďarska. Lyžiarska sezóna na Poľane trvá 90 - 110 dní. Zjazdovky sú široké, podkladom sú pasienky, preto na lyžovanie postačuje aj nižšia snehová pokrývka. Počas zimy nemá Poľana so snehom problémy, naopak sneh je tu takmer zaručený.

Lanovky a vleky

Na lyžiarskych svahoch Poľany sú lyžiarom k dispozícii 3 lyžiarske vleky typu Tatrapoma dĺžky 35 m, 400 m a 960 m s prevýšením len 90 - 132m. Celková prepravná kapacita je 1.930 osôb za hodinu. Výborná rekreačná lyžovačka pre ubytovaných hostí. Počas víkendov sú zjazdovky o niečo plnšie, najmä ak sú v strediskách okolí miest Detva a Hriňová nedostatočné snehové podmienky na lyžovanie. Vtedy vyrážajú na Poľanu aj miestni.

Zimné aktivity

Lyžiarske stredisko Poľana ponúka tiež vynikajúce možnosti bežeckého lyžovania na tratiach Žliabky 1,5 km a Drábovka 5 km, ktoré sú pravidelne udržiavané a vedú po okrajoch niekdajšieho krátera vyhasnutej sopky Poľana. Možnosti lyžiarskej turistiky - ski tour po značených cestách smerom na Drábovku, Šafraníčku, Kozí chrbát a tiež po Rudnej magistrále.

Ubytovanie, ďalšie služby

Ubytovanie hotelového typu (horský hotel Poľana) a turistického typu v horskej chate. Pre vaše lyže skiservis, lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, požičovňa lyžiarskeho výstroja, krytý bazén, fitness, sauna, kolkáreň, masáže, perličkový kúpeľ, parkovisko. Pošta a obchody v meste Hriňová, Najbližšia nemocnica V Hnúšti. Upozornenie: cesta autom na vrchol Poľany je náročná, úzka a strmá, v zimnej sezóne vyžaduje použitie zimných reťazí. Pod Poľanou je viacero príležitostí pre dobré lyžovanie Hriňová a blízke okolie disponuje kopcovitým terénom a lyžiarske strediská od Sihly cez Hriňová Košútka, Hriňová Biele Vody, po Látky a Prašivú sú ideálnou príležitosťou vyskúšať rekreačné lyžovanie pod Poľanou.

Prevádzkovateľ

Horský Hotel Poľana
Lyžiarske stredisko Poľana
Lyžovanie Poľana
www.hrinova.sk

Lyžovanie na Slovensku

ďalšie lyžiarske strediská
Bezovec Kubašok Pezinská Baba Tatranská Lomnica
Čertovica Kubínska hoľa Plejsy Telgárt
Chopok Jasná Kuzmínovo Podbanské Turecká Krížna
Chopok Juh Lazy pod Makytou Podjavorník Valčianska dolina
Čierny Balog Levoča Pohorelská Maša Veľká Javorina
Dedinky Mlynky Liptovská Teplička Poľana Veľká Rača
Donovaly Liptovský Ján Rajecká Lesná Veľké Ostré
Drienica Lysá Lopušná dolina Remata Vrátna
Fačkovské Sedlo Makov Šachtičky Závažná Poruba
Jahodná Malá Lučivná Selce Čachovo Zázrivá
Jasenská dolina Malinô Brdo Skalka Krahule Ždiar
Kavečany Martinské hole Starý Smokovec Žiarska dolina
Kojšovská hoľa Mojtín Štrbské Pleso Zuberec
Králiky Mýto Tále Zverovka


Zimná dovolenka - Lyžovanie - Slovensko za výhodné ceny
© 2007 RenyTravel cestovná kancelária