Lyžovanie SPITZINGSEE / Nemecko

telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@reny.sk
Skype telefón  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Spitzingsee

Naše hodnotenie strediska: rating Spitzingsee (3,5/5*)
ski-mapa Spitzingsee lyžovanie Spitzingsee
 lyžiarske stredisko, ski-mapa   fotogaléria   ubytovanie

Nemecko / Oberbayern / Spitzingsee ( 980 - 1.613 m n.m.)

Lyžovanie Spitzingsee v nádhernom kopcovitom prostredí na svahoch Stümpfling, Rauhkopf, Roßkopf a Taubenstein, ktoré sa týčia nad zamrznutým jazerom Spitzingsee navodí vnútornú pohodu. Lyžiarske stredisko patrí do širšej lyžiarskej oblasti Alpen-Plus (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser), ktorá disponuje spoločným ski-passom. Lyžiarska sezóna trvá od konca novembra do polovice apríla (s prihlidnutím na snehové podmienky). V údolí premáva pendel-bus v 5min. intervaloch medzi nástupnými stanicami vlekov.

Taubenstein od jazera vedie len 100m pod vrchol vysoký 1.693m kabínková lanovka dlhá 2.500m. Odtiaľ sa môžete vydať na jednu z troch zjazdoviek a dostať sa k niektorému z 5 vlekov na tejto strane strediska. Náročnosť tratí od modrej cez červenú až po čiernu uspokojí rodinných lyžiarov, začiatočníkov, zdatnejších, ale aj profíkov. Free-lyžiari majú v okolí mnoho volných terénov na freeride. Na medzistanici je 200m vlek pre začínajúcich lyžiarov a deti s lyžiarskou školou "Skikuli".

Stümpfling lyžiarske svahy sú dostupné od Spitzingsee, ale aj sedačkovou lanovkou z druhej strany vrchu od jazera Tegernsee (z mestečka Rotach-Egern). Všetky zjazdovky na svahoch Stümpflingu sú zabezpečované technickým snehom. Premávajú tu dve sedačkové lanovky - jedna z údolnej stanice vedľa hlavného parkoviska pri Spitzingsee a druhá už spomínaná z Rotach-Egern, ktoré sa na vrchole stretávajú v spoločnej výstupnej stanici.

Z vrcholu si možete dolyžovať k niektorému z 8 vlekov a máte k dispozícii všetky náročnosti lyžovačky, prevažujú však stredne náročné zjazdovky. Ak použijete najvyššie položený vlek zo Stümpflingu na Roßkopf, máte pre svoje lyžovanie k dispozícii len čierne zjazdovky. Najdlhšia čierna okolo 3km preverí kondičku aj skvelým lyžiarom.

Burton Snowpark Spitzingsee - v sedle medzi Stümpfling a Bodenschneid leží snowboard funpark. Patrí k top 3 v Nemecku. Areál je prfektne vybavený rampami a skokmi pozdĺž 450m dlhého vleku. Ideálna rodinná lyžovačka, za ktorú vás vaši teenegeri budú zbožňovať.

Na svahoch sa občerstvíte v niektorom z 10 bufetov, či reštaurácií. Parkovanie s kapacitou 2.500 miest. Tri sánkarské dráhy celkom 9,5km. Ideálna rodinná lyžovačka v prekrásnom prostredí. Lyžovanie Spitzingsee odporúčame aj zdatným lyžiarom a milovníkom kvalitného freestyle. Top-lyžovačky s RenyTravel.

ubytovanie Spitzingsee Blízke ubytovanie - Nemecko:
Berchtesgaden, Bolsterlang, Brauneck-Lenggries, Feldberg, Garmisch-Partenkirchen, Kranzberg-Mittenwald, Oberstdorf, Reit im Winkl-Steinplatte, Spitzingsee, Sudelfeld, Wallberg
ubytovanie
Spitzingsee


© 2008 RenyTravel - lyžovanie Nemecko
 
lyžování ski holiday