Bad Gastein

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Gastein

Gasteinské údolie je domovom štyroch lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú takmer 200 km zjazdoviek prevažne ľahkých a stredne ťažkých, patrí medzi najväčšie a najkrajšie lyžiarske oblasti v Rakúsku. Lyžovanie Gastein s jedným skipasom sprístupní vyše 40 lanoviek a vlekov v štyroch samostatných lyžiarskych strediskách. Priaznivci behu na lyžiach sú k dispozícii klasické i korčuliarske trate v ôsmych centrách. Lyžiarske stredisko Ski-Gastein je členom lyžiarskej oblasti Ski-amadé, kam patria aj Shladming Dachstein, Salzburger Sportwelt, Grossarltal, Hochkönig. Skipas Ski-amadé zastrešuje až 760 km zjazdoviek a 270 vlekov a lanoviek. Kúpeľné mesto Bad Gastein s dlhoročnou tradíciou poskytuje kvalitné služby pre náročných klientov.

rating 4.0
4/5

Lyžiarske stredisko Gastein

Lyžiarske stredisko Ski-Gastein prevádzkuje štyri samostatné lyžiarske centrá: 1 Bad Gastein - Bad Hofgastein, 2 Dorfgastein - Großarl, 3 Graukogel, 4 Sportgastein. Srdcom lyžiarskeho strediska je staré kúpeľné mesto Bad Gastein, ktoré sa nachádza na úpätí vrcholu Stubnerkogel (2.246 m). Priamo z mesta vedie kabínková lanovka na vrchol Stubnerkogel, z ktorého sa dá zlyžovať do Bad Hofgastein, alebo späť do Bad Gastein. Na opačnej strane údolia nad Bad Gastein je možné lyžovať na svahoch Graukogel (2.492m). Obe údolné stanice lanoviek v Bad Gastein (Stubnerkogelbahn a Graukogelbahn) sú od seba vzdialené asi 800m a premáva medzi nimi skibus. Bad Hofgastein je vzdialený 8km z Bad Gasteinu a je nástupným miestom pre lyžovanie na Schlossalm (2.050 m), ktorý je spojený vlekmi a zjazdovkami cez Stubnerkogel až do Bad Gastein "na lyžiach". Dorfgastein leží 9 km z Bad Hofgasteinu a je nástupným miestom na lyžiarske svahy Fulseck (2.033 m), odkiaľ sa dá lyžovať aj na druhej strane kopca do Großarl. Lyžiarske stredisko Sportgastein leží na konci Gasteinského údolia (8 km od Bad Gastein) ponúka rezkú lyžovačku z vrchu Kreuzkogel (2.686 m).

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 850 - 2.686 m n.m.
Sezóna: začiatok december - koniec apríl
Zjazdovky: ľahké 63 km, stredné 115 km, ťažké 8 km
Zjazdovky celkom: 186 km
Lanovky a vleky: vleky 10, sedačky 19, kabínky 14
Lanovky a vleky: celkom 43 (71.500 os./hod.)
Záruka snehu: 70% (snežné delá)
Skipas: Ski-Amadé
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), rodina, deti (5*), turistika (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 480 km
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko

Kúpele, wellness

Wellness, krása, rehabilitácia, relax sú pojmy, ktoré spolu s dobrou lyžovačkou priťahujú do kúpeľov v Bad Gasteine a Bad Hofgasteine návštevníkov z celého sveta. Termálne kúpele Gastein ponúkajú zábavu a regeneráciu pre celú rodinu. Kúpele Alpentherme v Bad Hofgastein rozmaznávajú návštevníkov v rôznych oblastiach - vonkajšie bazény, vodné masáže, slnečná oáza na relaxáciu a opaľovanie s panoramatickým výhľadom na horský svet údolia Gastein. "Svet žien" je útočiskom pre ženy, tu majú pripravený parný kúpeľ, solárium, relaxačnú strešnú terasu, rovnako ako čajový bar a oddelené miestnosti pre kúpeľné procedúry.

Termálny prameň Felsentherme sa nachádza v Bad Gastein. Alpský ostrov ponúka pre vaše zdravie, krásu a pohodu vnútorný bazén, vonkajší termálny bazén, kozmetické a relaxačné procedúry, širokú škálu exkluzívnych wellness - relaxačné alebo vyvažovacie wellness procedúry, masáže, manikúra a pedikúra. Môžete využiť rôzne balíčky, zvýhodnené služby vo vybrané dni, pre klientov určitých hotelov a podobne.

Ďalšie aktivity pre lyžiarov i nelyžiarov

• trate pre bežecké lyžovanie – 45km, aj v nadmorskej výške 1.600m v Sportgastein či večer osvetlená trať v Bad Gastein a Kurpark Bad Hofgastein
• terény pre freeridové lyžovanie v Sportgastein
• obľúbené stredisko pre snowboardistov – konajú sa tu pravidelne preteky svetového pohára, k dispozícii napr. snowpark Stubnerkogel
• možnosť sprevádzaného ski safari
zimné turistické chodníky – až 100km udržiavaných trás
vyhliadka z vysutého mosta Schlossalm – Stubnerkogel 2.251m (dostupné lanovkou, viď fotogaléria)
gastronomické tour „Via Culinaria“ - možné pripraviť tipy na reštaurácie v horských chatách, kde sa dá dobre najesť, resp. degustovať miestne špeciality, 8 gurmánskych trás
• Bad Gastein (aj Hofgastein) je charakteristické kúpeľné mestečko s námestím – vhodné na prechádzky, ale aj nákupy
výlety na snežniciach, možné pridať sa ku organizovaným skupinám so sprievodcom, ktoré organizujú miestne turistické organizácie. V zime 2015/16 sa konali v utorok od 13h, stredu od 13r a štvrtok od 11h; nový snežnicový chodník je aj v Dorfgastein – chodník z Fulseck po strednú stanicu lanovky s úžasným výhľadom na údolie Gastein
sánkovanie – prírodná trať Aeroplan dlhá 3.300m v Bad Hofgastein (otvorená 8-16h v zime 2015/16), prírodná trať Bellevue-Alm v Bad Gastein dlhá 2.500m (otvorená 10,30-17 a 18-24h v zime 2015/16), prírodná trať Strohlehenalm v Dorfgastein (nebola 2015/16 otvorená)
• Gasteinské múzeum, historické prehliadky, hrad Klammstein v Dorfgastein (na požiadanie zabezpečíme)
jazda na psom záprahu / Husky Workshop na požiadanie, v Sportgastein
jazda na saniach s konským záprahom – aj v Dorfgastein, Bad Hofgastein aj Bad Gastein
ľadový curling – v Eisarena Bad Hofgastein
adrenalínové aktivity ako snowbike (snežný bicykel) alebo dokonca tandemový paragliding na požiadanie

Lyžiarske stredisko Bad Gastein - Bad Hofgastein

Priamo z mesta Bad Gastein, z údolnej stanice Stubnerkogelbahn vedie kabínková lanovka cez medzistanicu až na vrchol Stubnerkogel, z ktorého sa dá zlyžovať do údolia Angertal (1.175 m.n.m.) a ďalej až do Bad Hofgastein, alebo späť do údolnej stanice v bad Gastein.

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost