Tetnuldi / Gruzínsko

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Tetnuldi

rating 3.0
3.2/5

Lyžiarske stredisko Tetnuldi

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 2.265 - 3.165 m n.m.
Sezóna: december - marec
Zjazdovky: ľahké 10 km, stredné 10 km, ťažké 5 km
Zjazdovky celkom: 25 km
Lanovky a vleky: vleky 0, sedačky 4, kabínky 0
Lanovky a vleky celkom: 4
Prepravná kapacita: 9.500 os./hod.
Záruka snehu: prírodný sneh
Skipas: € 10/1 deň
Top hodnotenie: ceny skipasov (5*), lyžovanie (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 3.050 km, Tbilisi 465 km
Letecky: Viedeň - Kutaisi 5:50 hod.
Transfer autom: Kutaisi - Tetnuldi 240 km
Destinácia: Lyžovanie Gruzínsko / Svaneti / Zugdidi

Zimná dovolenka Tetnuldi

Lyžovanie na Kaukaze

Lyžovanie na Kaukaze je snom mnohých zdatných lyžiarov, ktorí milujú slobodu a chcú poznávať aj drsnejšie zimné prostredie, než len vyžehlené zjazdovky a nablýskané hi-tech strediská Álp. Turistický ruch Gruzínska naberá nový smer a napodobňuje západné trendy. Našťastie vo väčšine stredísk sa dá zažiť nefalšovaná srdečnosť a prirodzenosť miestnych ľudí, kombinovaná s jednoduchšími podmienkami, ktoré vyhľadávajú priekopníci. Lyžovanie v Bakuriani je niečím medzi. Napoly divokým gruzínskym originálom, napoly presadzujúcim sa novodobým marketingom so starším technickým vybavením zo západu. Celok však pôsobí veľmi príjemne a lyžovačku v Bakuriani bude asi ťažké prirovnať k nejakému z európskych stredísk. Je jedinečným zážitkom.

Bezpečnosť lyžovania

Bezpečnosť lyžovania zabezpečuje 7 staníc prvej pomoci umiestnených priamo na lyžiarskych svahoch, ako prehľadne zobrazuje skimapa. Parkovanie je možné pri každej údolnej stanici lanoviek, celkom je k dispozícii 5 parkovísk. Občerstvenie a stravovanie zabezpečí 5 reštaurácií. Gruzínske porekadlo hovorí, že hosť prichádza ako dar z neba a treba sa oň patrične postarať.

Gruzínske a miestne špeciality

Miestne špeciality sú rovnako ako pohostinnosť miestnych obyvateľov výdatné. Presne tak, ako treba po náročnom dni na snehu. Určite ochutnajte výborné polievky a mäsá na sto spôsobov. Gruzínska kuchyňa používa veľa druhov mäsa, rýb a zeleniny, rôzne druhy syrov, nakladanú zeleninu, korenia a bylinky. Každá historická provincia má vlastné kulinárske tradície. Pohostenie sa zvyčajne začína teplým alebo studeným predjedlom, ktoré môže zahŕňať pikantnú grilovanú pečeň, alebo Lobi (horúca fazuľa), pkhali (mladé špenátové listy s korením). Nasleduje napríklad Chačapuri (štipľavý syr a chlieb), alebo mtsvadi / šašlik (grilované mäso marinované v korení, víne a cibuli), khinkali (delikátne varené mäso v cestíčku - podobné ako naše pirohy) ...

Après-ski po gruzínsky

Krajinu na križovatke Európy a Ázie, nutne zasiahne prelínanie tradícií. V Gruzínsku je rodina základom životného štýlu. Hudba a poézia sú spoločné prvky všetkých Gruzíncov. Tí sú hrdí, že žijú na mieste, kde sa narodilo víno. Väčšina rodín vlastní vínne pivnice. Na záver dňa sa hodí posedieť pri poháriku dobrého gruzínskeho vína. Nie však priveľa, aby ďalší deň nebola narušená bezpečnosť lyžovania vášho ani ostatných účastníkov zjazdoviek. K dispozícii sú gruzínske vína. Biele, suché a polosladké vína: Gurdžáni, Manavis Mtsvane, Tsinandali, červené a polosladké vína: Mukuzani, Teliana, Kindzmarauli, Khvantchkara...

Zdravie a relax

Horská klíma na Kaukaze má evidentne priaznivý vplyv na dýchacie orgány. Čistý horský vzduch bez smogu a iných nečistôt, dlhá doba slnečného svitu, vysoká aktivita ultrafialových lúčov poskytujú ideálnu kombináciu zdraviu prospešných účinkov na ľudský organizmus, najmä na dýchacie choroby. Niektoré hotely poskytujú možnosti saunovania, masáže, wellness. Zimná dovolenka Gudauri je dobré riešenie pre zdravie a relax.

Lyžovanie Gruzínsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost