dovolenka Taliansko

 / 

Molise

Navigácia: Taliansko > Molise
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Molise
mapa fotogaléria - Taliansko - Molise
   zväčši mapa Molise    fotogaléria Molise
 POPIS STREDISKA:

MOLISE stredo talianske regióny Molise a susedné Abruzzo tvorili do polovice minulého storočia jeden spoločný kraj Abruzzi. Stále sú si veľmi podobné. Molise tvorí úzky hornatý pás krajiny zvažujúcej sa zo svahov Apenín na východ k Jadranskému moru. Bohatá história s množstvom svedectiev v podobe zachovalých hradov a kláštorov, z ktorých je mnoho na zoznamoch chránených pamiatok Unesco. Molise je prepojením medzi severskou a južanskou kultúrou, hranicou dvoch rozdielnych častí Talianska. Obyvateľstvo sa živí prevažne poľnohospodárstvom. V posledných rokoch sa zameriavajú na poskytovanie služieb v cestovnom ruchu. Podmienky a priestor na turistické podnikanie majú Molisania skromnejšie, zato však dokážu výborne využiť ponúknuté príležitosti. Niekoľko málo letovísk sa oplatí navštíviť a vyskúšať dovolenku v Molise, určite budete milo prekvapení úrovňou služieb a malebnosťou krajiny.

Typy na výlety: zimné lyžiarske stredisko Campitello Matese je jedným z najvýznamnejších turistických destinácií v Molise. Pokojne ho môžme zaradiť do zoznamu k Dolomitovým lyžiarskym strediskám, ležiacim na severe Talianska v Trentino, Lombardii či Aosta. Campitello Matese ponúka najlepšiu lyžovačku v strednej a južnej časti Talianska. K dispozícii je ešte jedno menšie stredisko Capracotta.

Pobrežie sa môže pochváliť piesočnatými plážami a bujnou vegetáciou. Cesty po stopách histórie vám odhalia archeologické nálezy, kláštory a zachované hrady v horách. Nádhernú prírodu národného parku Toskánsko Lazio Molise môžete poznávať na potulkách Apenínami.

Hlavné mesto Campobasso leží v centre regiónu vo vnútrozemí. Je to historické mestečko s množstvom architektonických pamiatok. Najvýznamnejší je hrad Castello Manforte a románsky kostol San Bartolomeo. V taliansku by jeden kostol na také významné mesto nestačil, preto zbierku dopĺňajú kostoly San Giorgio a San Leonardo. V okolí sa môžete venovať trekingu, v horách sú dobré podmienky pre skalolezectvo, horolezectvo a speleológiu vo vápencových jaskyniach. V horách žijú vzácne druhy živočíchov včetne vlka a iných dravcov.

Tí, ktorí majú radi dovolenku pri mori ocenia takmer 40km atraktívneho pobrežia Jadranského mora s radom stredísk, ktoré sú vedľa seba nasádzané, ako perly do krásnej krajiny. Letoviská Petacciato, Termoli, Montenero di Bisaccia a Campomarino poskytujú služby vysokej kvality. K dispozícii sú všetky typy ubytovania, od hotelov po kempy, reštaurácie a plne vybavené pláže s plážovým servisom. Trajektom sa dostanete na ostrovy Tremiti, kde objavia nádherné miesta pod hladinou milovníci potápania.

 UBYTOVANIE:
acquario
rez. ACQUARIO
Campomarino

Dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie